CATSELF Banner
CATSELF Home
Facebook
Twitter
Instagram
Youtube
Bandcamp
English
Suomi
Jesli chcesz otrzymywać
informacje o koncertach itp.,
Sign up for Newsletter

A Shield


Szczęśliwego Nowego Roku! Coś nowego i coś starszego

2019-12-31 11:44:28

Żegnaj, 2019. Byłeś szczególnym rokiem. Przyniosłeś trochę wydarzeń, których się nie spodziewałam.

Jednym z nich była praca nad krótkim filmem/teledyskiem do utworu When Sirens Call zespołu Chabliz, który wyreżyserowałam i sfilmowałam w lecie.Pracowałam oczywiście nad własną muzyką. Na początku roku skończyłam produkcję utworu A New Green. Jestem bardzo zadowolona z tego, jak mi to wyszło i cieszę się, że nie tylko ja. Jest to jak na razie mój najlepiej sprzedający się utwór na Bandcampie, był zagrany w dosyć licznych programach radiowych w kilku krajach, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i otrzymał bardzo dobre recenzje w KMS Reviews (Niemcy) i Nordic Music Review (Wielka Brytania).

Tworzenie muzyki w studiu jest dla mnie jedną z najlepszych rzeczy na świecie; odkrywanie nowych rzeczy w utworach i malowanie ich różnymi instrumentami i aranżacjami, i znajdowanie nowych sposobów, w jakie mogą podróżować i tworzyć nowe konstelacje. To jest jak fascynująca podróż i chciałabym spędzać w ten sposób dużo więcej czasu. Ale wtedy musiałabym przestać występować, a to nie byłoby dobre. Więc staram się dzielić czas pomiędzy nagrywaniem a szukaniem możliwości koncertowych, kiedy jestem w domu, i nigdy nie wystarcza mi czasu ani na jedno, ani na drugie.

Ale zagrałam trochę fajnych koncertów w tym roku, solo i z moją perkusistką Annewil, która zaczęła ze mną grać pod koniec 2018 roku. Nasza kolaboracja rozwinęła się i… OK, muszę zostawić trochę niespodzianek na przyszły rok.

Występowałam głównie w Holandii, ale także w Niemczech! Jeden z koncertów zagrałam wspólnie z Andy Jonesem – zajrzyjcie na stronę Andy’ego, bo kończy właśnie nowy album, a słyszałam kilka utworów, które na nim będą i są znakomite.

Zagrałam też dwa razy w Finlandii, w bardzo miłym pubie Katubaari Axu Wrócę tam w Walentynki, albo, według fińskiego zwyczaju, w Dzień Przyjaciela (14 lutego). https://www.facebook.com/events/2408747646008290/

Odwiedziłam też Tampere przy innej okazji, biorąc udział w WOMEX-ie, już po raz trzeci. To był czas muzycznych odkryć i spotkań z ludźmi – za każdym razem moja głowa przez kilka tygodni pulsuje wszystkim, co się tam wydarzyło.

To był rok niespodzianek. Wydarzyły się rzeczy, których nie oczekiwałam, a inne, które miałam nadzieję doprowadzić do końca, czekają na następny rok.

Byłeś dobrym rokiem, 2019… I mam prezent dla ciebie.

Ten utwór napisałam dziesięć lat temu. Zasługiwał na to, żeby go nagrać jeszcze raz. Piosenka o pechu albo o trudnym czasie i o tym, jak przez niego przebrnąć.

Można na różne sposoby radzić sobie z szarym, deszczowym dniem. W Irlandii słyszałam często, jak ludzie mówili „Jaki piękny dzień!” w dzień tak brzydki, błotnisty, mokry, zimny i wietrzny, jak żart, tonem bardzo uczciwym. Polak pewnie zareagowałby inaczej na taką pogodę, pewnie używając bardzo innych słów. Fin pewnie nie powiedziałby nic, ubrałby się odpowiednio i poszedłby pobiegać.

Pogoda jest jedną z rzeczy, na które nie mamy bezpośredniego wpływu. Ale wiele innych rzeczy możemy jakoś zmieniać. Są różne sposoby na radzenie sobie z trudnymi albo niepożądanymi sytuacjami. Można myśleć, że nie jest tak źle i mogłoby być gorzej. I zawsze będzie to prawdą. I można po takiej myśli poczuć się lepiej, ale łatwo się wtedy przy okazji przekonać, że nie warto zabierać się za zmiany, zwłaszcza jeśli byłyby one trudne.

Drugi sposób to przyznać, że nie jest dobrze, albo że mogłoby być lepiej, i to jest pierwszym krokiem ku temu, żeby coś z tym zrobić.

Dlatego myślę, że chociaż występują w nim pęknięte rury, deszcz, błoto, wessane w nie buty i śmierć małego zwierzątka, The Bunny Song jest pozytywnym utworem.
https://catself.bandcamp.com/track/the-bunny-song

Kocham moje muzyczne życie. Ale przyznam, że przeszkadza mi sytuacja z moją płytą, która jeszcze czeka na wydanie. Trzeba to zmienić, więc będę dalej rozwiązywać łamigłówki, wspinać się na góry i walczyć.

Nowy roku, witaj i przynieś nam śnieg, lód, mądrość, ekoprzyjazną energię, dobre niespodzianki i możliwości.Tweet


Czytaj na oddzielnej stronie


Nowy utwór: A New Green

2019-03-23 17:15:02

Nowy utwór Catself jest już dostępny w serwisie/sklepie Bandcamp.
https://catself.bandcamp.com/track/a-new-green

A New Green to refleksja nad zmianami w przyrodzie, dniu i świetle dziennym, porach roku i wszystkim, co, odchodząc, zamienia się w jakąś inną formę życia.

* Wszyscy, którzy wsparli debiutancki album Catself, który nie mógł się jeszcze ukazać z powodu bankructwa serwisu crowdfundingowego Sellaband, mogą znaleźć utwór na specjalnej stronie. Prosimy o kontakt, jeśli wsparłeś album Catself, a nie masz jeszcze linku do tej strony.Tweet


Czytaj na oddzielnej stronie


Amsterdam Boat Sessions – nowe utwory i klipy! Wrześniowe koncerty w Holandii

2018-08-30 13:13:21

W lipcu Catself zagrała kameralny minikoncert dla rosnącego w popularność projektu Amsterdam Boat Sessions. Sesja, w której skład weszła The Missing Song oraz trzy nowe utwory, które nie były wcześniej publikowane w internecie, jest już dostępna i można ją obejrzeć poniżej:

Crows Must Eat


Linki do poszczególnych klipów:

https://www.youtube.com/watch?v=huwiiLnndBQ

https://www.youtube.com/watch?v=ZJ8k3z4g_30

https://www.youtube.com/watch?v=w1VWV1eCrQQ

https://www.youtube.com/watch?v=-eXPFojEGik

Amsterdam Boat Sessions wspiera organizację non-profit Plastic Whale, której celem jest usuwanie plastiku z wód. Wszystkie dochody z reklam będą wspierać Plastic Whale. Zapraszamy do udostępniania klipów – pomożecie w ten sposób nie tylko Catself, ale też i tej organizacji. Możecie również pomóc przez subskrypcję kanału:

Amsterdam Boat Sessions

We wrześniu Catself zagra dwa koncerty w Holandii. 6 września wystąpi w Le petit théâtre w Groningen, a następnego dnia zagra na Permanent Beta Festival. Szczegóły na stronie Koncerty. Zapraszamy do zaglądania co jakiś czas na tą stronę, bo być może pojawią się jeszcze nowe daty w ostatniej chwili.

Mamy nadzieję, że spodobają wam się nowe, piękne klipy z Amsterdamu! Zapraszamy do komentowania na YouTube. Można oczywiście po polsku.Tweet


Czytaj na oddzielnej stronie


Alien Vampiress Is Fitting In w programie La Libélula w hiszpańskim Radio 3

2018-07-26 14:20:01

Utwór Catself Alien Vampiress Is Fitting In, wersja nagrana z zespołem Orkiestra św. Mikołaja, pojawił się w programie La Libélula w hiszpańskim Radio 3. Programu można wysłuchać pod poniższym linkiem:

http://www.rtve.es/alacarta/audios/la-libelula/libelula-para-quien-no-brilla-luz-jose-maria-perez-zuniga-ed-berenice-19-07-18/4668291/


Catself jest w podróży z Holandii z powrotem do Finlandii, gdzie wystąpi w sierpniu. 7 września wystąpi znowu w Holandii na Permanent Beta Festival. Catself próbuje znaleźć więcej koncertów w Holandii blisko tej daty.Tweet


Czytaj na oddzielnej stronie

< 1 2 3 [4] 5 6 7 >


© 2011-2024 Christer Holm / By Catself
Official website of performer, composer and lyricist Catself.
All rights reserved.

After ignoring sellaband for some months, I stumbled somehow onto Catself. Fantastic, fantastic, fantastic. It's different from everything, and it's good. Really good. I can barely wait for her to reach $50K.

Minus (Rosy)