CATSELF Banner
CATSELF Home
Facebook
Twitter
Instagram
Youtube
Bandcamp
English
Suomi
Jesli chcesz otrzymywać
informacje o koncertach itp.,
Sign up for Newsletter

A Shield


Nowy utwór: Crows Must Eat

2020-06-27 18:36:47
Moje nowe nagranie, Crows Must Eat, jest już dostępny w serwisie/sklepie Bandcamp.Napisałam ten utwór już jakiś czas temu, ale skończyłam pracę nad nagraniem teraz, podczas pandemii. Jest to opowieść o wronach. Albo też wołanie o pokój, albo o moment refleksji. Po zażartej bitwie, prawdziwymi zwycięzcami są tylko wrony.

Crows Must Eat natychmiast zagrano w programie W Pół Rocku w Polsce i w Roots and Branches w Three D Radio w Adelaide w Australii. Wkrótce pojawi się też w innych programach radiowych. Bardzo dziękuję za wsparcie i bardzo dziękuję też tym, którzy kupili albo kupią te utwór.

* Jak zwykle, wszyscy, którzy wsparli czekający na wydanie album Catself, mogą znaleźć ten utwór na specjalnej stronie. Login i hasło są te same, co wcześniej. W razie problemów z zalogowaniem albo jeżeli ktoś zgubił hasło, prosimy o kontakt.

Catself prezentuje Crows Must Eat na Amsterdam Boat Sessions

Tweet


Czytaj na oddzielnej stronie


Catself Finland two-er!

2020-02-12 14:04:39Pod koniec tego tygodnia Catself dwukrotnie wystąpi w Finlandii. W piątek 14 lutego Catself zagra walentynkowy koncert w Katubaari Axu w Tampere, a w sobotę w Barze U2 w Helsinkach, gdzie tego samego wieczora wystąpi również lokalny zespół Craven Melodies. Koncert w Helsinkach został zorganizowany przez Round Management.

Dokładne informacje, adres itp. na stronie Koncerty.

Tampere https://www.facebook.com/events/2408747646008290/
Helsinki https://www.facebook.com/events/191039025621623/Tweet


Czytaj na oddzielnej stronie


Szczęśliwego Nowego Roku! Coś nowego i coś starszego

2019-12-31 11:44:28
Żegnaj, 2019. Byłeś szczególnym rokiem. Przyniosłeś trochę wydarzeń, których się nie spodziewałam.

Jednym z nich była praca nad krótkim filmem/teledyskiem do utworu When Sirens Call zespołu Chabliz, który wyreżyserowałam i sfilmowałam w lecie.Pracowałam oczywiście nad własną muzyką. Na początku roku skończyłam produkcję utworu A New Green. Jestem bardzo zadowolona z tego, jak mi to wyszło i cieszę się, że nie tylko ja. Jest to jak na razie mój najlepiej sprzedający się utwór na Bandcampie, był zagrany w dosyć licznych programach radiowych w kilku krajach, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i otrzymał bardzo dobre recenzje w KMS Reviews (Niemcy) i Nordic Music Review (Wielka Brytania).

Tworzenie muzyki w studiu jest dla mnie jedną z najlepszych rzeczy na świecie; odkrywanie nowych rzeczy w utworach i malowanie ich różnymi instrumentami i aranżacjami, i znajdowanie nowych sposobów, w jakie mogą podróżować i tworzyć nowe konstelacje. To jest jak fascynująca podróż i chciałabym spędzać w ten sposób dużo więcej czasu. Ale wtedy musiałabym przestać występować, a to nie byłoby dobre. Więc staram się dzielić czas pomiędzy nagrywaniem a szukaniem możliwości koncertowych, kiedy jestem w domu, i nigdy nie wystarcza mi czasu ani na jedno, ani na drugie.

Ale zagrałam trochę fajnych koncertów w tym roku, solo i z moją perkusistką Annewil, która zaczęła ze mną grać pod koniec 2018 roku. Nasza kolaboracja rozwinęła się i… OK, muszę zostawić trochę niespodzianek na przyszły rok.

Występowałam głównie w Holandii, ale także w Niemczech! Jeden z koncertów zagrałam wspólnie z Andy Jonesem – zajrzyjcie na stronę Andy’ego, bo kończy właśnie nowy album, a słyszałam kilka utworów, które na nim będą i są znakomite.

Zagrałam też dwa razy w Finlandii, w bardzo miłym pubie Katubaari Axu Wrócę tam w Walentynki, albo, według fińskiego zwyczaju, w Dzień Przyjaciela (14 lutego). https://www.facebook.com/events/2408747646008290/

Odwiedziłam też Tampere przy innej okazji, biorąc udział w WOMEX-ie, już po raz trzeci. To był czas muzycznych odkryć i spotkań z ludźmi – za każdym razem moja głowa przez kilka tygodni pulsuje wszystkim, co się tam wydarzyło.

To był rok niespodzianek. Wydarzyły się rzeczy, których nie oczekiwałam, a inne, które miałam nadzieję doprowadzić do końca, czekają na następny rok.

Byłeś dobrym rokiem, 2019… I mam prezent dla ciebie.

Ten utwór napisałam dziesięć lat temu. Zasługiwał na to, żeby go nagrać jeszcze raz. Piosenka o pechu albo o trudnym czasie i o tym, jak przez niego przebrnąć.

Można na różne sposoby radzić sobie z szarym, deszczowym dniem. W Irlandii słyszałam często, jak ludzie mówili „Jaki piękny dzień!” w dzień tak brzydki, błotnisty, mokry, zimny i wietrzny, jak żart, tonem bardzo uczciwym. Polak pewnie zareagowałby inaczej na taką pogodę, pewnie używając bardzo innych słów. Fin pewnie nie powiedziałby nic, ubrałby się odpowiednio i poszedłby pobiegać.

Pogoda jest jedną z rzeczy, na które nie mamy bezpośredniego wpływu. Ale wiele innych rzeczy możemy jakoś zmieniać. Są różne sposoby na radzenie sobie z trudnymi albo niepożądanymi sytuacjami. Można myśleć, że nie jest tak źle i mogłoby być gorzej. I zawsze będzie to prawdą. I można po takiej myśli poczuć się lepiej, ale łatwo się wtedy przy okazji przekonać, że nie warto zabierać się za zmiany, zwłaszcza jeśli byłyby one trudne.

Drugi sposób to przyznać, że nie jest dobrze, albo że mogłoby być lepiej, i to jest pierwszym krokiem ku temu, żeby coś z tym zrobić.

Dlatego myślę, że chociaż występują w nim pęknięte rury, deszcz, błoto, wessane w nie buty i śmierć małego zwierzątka, The Bunny Song jest pozytywnym utworem.
https://catself.bandcamp.com/track/the-bunny-song

Kocham moje muzyczne życie. Ale przyznam, że przeszkadza mi sytuacja z moją płytą, która jeszcze czeka na wydanie. Trzeba to zmienić, więc będę dalej rozwiązywać łamigłówki, wspinać się na góry i walczyć.

Nowy roku, witaj i przynieś nam śnieg, lód, mądrość, ekoprzyjazną energię, dobre niespodzianki i możliwości.Tweet


Czytaj na oddzielnej stronie


Nowy utwór: A New Green

2019-03-23 17:15:02
Nowy utwór Catself jest już dostępny w serwisie/sklepie Bandcamp.
https://catself.bandcamp.com/track/a-new-green

A New Green to refleksja nad zmianami w przyrodzie, dniu i świetle dziennym, porach roku i wszystkim, co, odchodząc, zamienia się w jakąś inną formę życia.

* Wszyscy, którzy wsparli debiutancki album Catself, który nie mógł się jeszcze ukazać z powodu bankructwa serwisu crowdfundingowego Sellaband, mogą znaleźć utwór na specjalnej stronie. Prosimy o kontakt, jeśli wsparłeś album Catself, a nie masz jeszcze linku do tej strony.Tweet


Czytaj na oddzielnej stronie

< 1 [2] 3 4 5 >


© 2011-2022 Christer Holm / By Catself
Official website of performer, composer and lyricist Catself.
All rights reserved.

Catself has the ability to make music that is both very original and nice to listen to. That was my first thought when I listened to her music for the first time and I still love listening to it. The lyrics are also original but what is the most important for me is Catself's original and catchy melodies, arrangements and voice. I am sure that also listeners who are normally more into the mainstream kind of sound will enjoy her songs.

Johan Jongerius

radio host and founder of TalentCast.nl